Start arrow Oaza arrow Nasza OAZA w Pieńsku

GOŚCIMY

ODWIEDZINY

Od 9.05.2009:419102
Advertisement
Nasza OAZA w Pieńsku Utwórz PDF Drukuj

 

Kim jesteśmy?

„Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię,
tam jestem pośród nich”
 Mt 18,20

   Jesteśmy wspólnotą oazową Ruchu Światło-Życie działającą przy parafii św. Franciszka z Asyżu w Pieńsku. Działamy od 2007 roku...

 Nasza wspólnota liczy średnio 30 osób. Formujemy się przed czteroma stopniami: Oazą Dzieci Bożych, Oazą Nowej Drogi pierwszego stopnia oraz Oazą Nowego Życia pierwszego i drugiego stopnia. Najliczniejszą grupą są gimnazjaliści, mamy też trzech animatorów z liceum, a naszym opiekunem jest o. Donat Wypchło.

   Spotkania oazowe odbywają się w piątki i rozpoczynają się Mszą Świętą o godz. 18:00, którą uświetniamy naszym śpiewem i posługiwaniem. Po Eucharystii odbywa się wspólna modlitwa, a następnie formacja w naszych małych grupach. Nie brakuje też szkoły liturgii, śpiewu i modlitwy. Uczymy się wraz z naszymi animatorami spełniać wyznaczone dyżury, co niesie za sobą naukę współpracy i odpowiedzialności. Najstarsza grupa formująca się przed drugim stopniem Oazy Nowego Życia odbywa się w niedzielę o 11:00. Staramy się aktywnie uczestniczyć w życiu parafii i przede wszystkim pogłębiać swoją wiarę i więź z Jezusem. W wakacje wyjeżdżamy na piętnastodniowe rekolekcje oazowe do Lubomierza lub Rychwałdu.  Do naszej wspólnoty może należeć każdy, kto chce pogłębiać swoją wiedzę o Bogu, kto chce z wspólnie z nami wielbić Jego chwałę i wdrażać tę naukę w swoje życie. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w spotkaniach i wspólnym niedzielnym śpiewie.