Start arrow Ogłoszenia parafialne arrow OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

GOŚCIMY

ODWIEDZINY

Od 9.05.2009:442752
Advertisement
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

33. NIEDZIELA  ZWYKŁA – 19.11.2017 r.

 

1.      Dziś podczas Mszy św. o godz. 1130, dokonamy poświęcenia Opłatków na stół wigilijny. Od poniedziałku Wolontariusze z naszej Parafii będą je roznosili. Już dziś składamy im serdeczne podziękowanie za podjęty trud, z którego nie mają żadnych korzyści. Ofiary zebrane przez Wolontariuszy będą przeznaczone na remont chodnika wokół kościoła.

2.      Nabożeństwo wypominkowe odprawiamy codziennie o godz. 1715.

3.      Ze względu na włączone ogrzewanie kościoła postanowiliśmy zamknąć boczne wejście do naszej świątyni (obok wejścia na chór), apelujemy przy tym o zamykanie drzwi wejściowych do kościoła, by nie marnować energii, a co za tym idzie – również Waszych pieniążków ofiarowanych na ogrzewanie. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.

4.      W przyszłą niedzielę – 26.11. – kończy się rok liturgiczny, obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na każdej Mszy św. będziemy mogli zapoznać się z tematyką misyjną naszej Prowincji zakonnej – gościem w naszej Parafii będzie o. Dariusz Gaczyński – Prowincjalny Sekretarz ds. Animacji Misyjnej. Wszystkim, którzy zechcą wesprzeć nasze misje, składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Również w przyszłą niedzielę – 26.11. – o godz. 1900 w sali parafialnej odbędzie się katecheza dla Rodziców i Chrzestnych przed chrztem dziecka.

5.      W środę _ 29.11. – od godz. 800 w Przychodni Lekarskiej „Familia” przy ul. Dąbrowskiego 64 w Pieńsku odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania wynosi 55 zł. Więcej informacji w przychodni oraz na plakacie w gablocie przed kościołem.

6.      Wychodząc z kościoła możemy nabyć prasę: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”. W „Gościu” polecamy:

·         kalendarz ścienny na 2018 r. ze św. Józefem;

·         aż trudno uwierzyć, że w 2016 roku 5400 polaków odebrało sobie życie. To więcej, niż zginęło w wypadkach samochodowych. Czy samobójca skazany jest na wieczne potępienie? Co o samobójstwie mówi Kościół?

·         Polacy są miłosiernym narodem – przekonuje dyrektor Caritas Polska.

7.      W najbliższym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii Kościoła:

·         w poniedziałek – 20.11. – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, Prezbitera;

·         we wtorek – 21.11. – wspomnienie Ofiarowania NMP;

·         w środę – 22.11. – wspomnienie św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy;

·         w piątek – 24.11. – wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, Prezbitera i Towarzyszy.

8.   Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Waszym rodzinom życzymy radosnego dnia niedzielnego i dobrego tygodnia.