Start arrow Ogłoszenia parafialne

GOŚCIMY

ODWIEDZINY

Od 9.05.2009:265563
Advertisement
Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj

Image

**************************************************************************************

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

04.10.2015 r.

XXVII NIEDZIELA   ZWYKŁA
**************************************************************************************

1.      Dzisiaj przeżywamy Uroczystość ku czci św. Franciszka z Asyżu – Patrona Parafii oraz ostatni dzień Misji Parafialnych, które zakończymy Mszą św. o godz. 1300, a następnie nabożeństwem przed Krzyżem misyjnym, na placu przy kościele. Tam też poświęcone będą dewocjonalia i krzyże przyniesione przez nas z domu. Mszy św. będzie przewodniczył J.E.Ks. Biskup Stefan Cichy.

2.      Jeszcze dzisiaj zapraszamy do wspólnego świętowania i ucztowania. Od godz. 1500 do 1800 na placu kościelnym będzie mini festyn parafialny, w trakcie – uwaga - o godz. 1700 zapraszamy dzieci ze swoimi zwierzątkami, które pobłogosławimy. Natomiast o godz. 1900 zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu ks. Łukasza Kutrowskiego.

3.      Jako duszpasterze, pragniemy wyrazić bardzo gorące słowa wdzięczności naszym drogim misjonarzom o. Damianowi i o. Pawłowi, którzy stali się głównymi narzędziami w ręku Pana Boga, aby rozpalać w nas jeszcze głębiej wiarę, nadzieję i miłość do Jezusa Chrystusa i Jego Matki Maryi. Niech sam Jezus Dobry Pasterz będzie dla Was kochani Ojcowie, największym darem, także poprzez naszą modlitwę za Was. Słowa podziękowania kierujemy i do Was wszystkich kochani Parafianie i Goście, którzy aktywnie uczestniczyliście w spotkaniach misyjnych oraz do wszystkich Osób, które przez rozmaite zadania jakie wykonały, program misji został zrealizowany: panu kościelnemu Michałowi, panom Jerzemu i Ryszardowi - organistom, pani Iwonie i całemu chórowi, starszym i młodszym Ministrantom i wszystkim którzy włączali się w przebieg oprawy liturgicznej naszych spotkań, pani Irenie za wystrój kościoła, pani Czesławie Wszoła i pomagającym jej Paniom z Lasowa za uplecienie wieńca na krzyż misyjny, Strażakom i Policji, oraz pani Teresie Szymańskiej za posługę w kuchni.

4.      Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w niedzielę o godz. 1700 natomiast w tygodniu dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 1630 a dla pozostałych wiernych w tygodniu o godz. 1715. Serdecznie zapraszamy.

5.      W środę 7 października obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
W  przyszłą niedzielę 11 października przypada kolejny dzień Papieski, pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Po Mszach św., swoimi ofiarami do puszek, będziemy wspierać fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która służy młodemu pokoleniu Polaków. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na wypłacenie remontu organów.

6.       Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć prasę katolicką: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”.

7.      W kalendarzu liturgicznym kościoła obchodzić będziemy:

- w poniedziałek 05.10. – wspomnienie św. S. Faustyny, Apostołki Bożego Miłosierdzia
- w środę 07.10. – wspomnienie Matki Bożej Różańcowej
- w piątek  09.10. – wspomnienie św. Wincentego Kadłubka,  biskupa

8.        Bóg nam błogosławi na drogę wiary. Niech Jego moc sprawia w nas cud wiary dojrzałej, byśmy na jej fundamencie oparci, mogli świadczyć o Bogu postawą miłości. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy  radosnego przeżywania niedzieli i bogatego w dobro tygodnia. 


 PODZIĘKOWANIA za przygotowanie Festynu

            W organizacji festynu dziękujemy bardzo serdecznie panu Burmistrzowi Janowi Magda, Pracownikom Zakładu Usług Komunalnych, dziękujemy panu Pawłowi Czaplińskiemu za wielki techniczny wkład, Stefanowi Chmielewskiemu za grochówkę i osobom które kroiły wkład do kotła, Zespołowi „Lasowianie” z panią Haliną Gancarz na czele za smalec i ogórki, panu Andrzejowi Świderskiemu – dyrektorowi ECK za udostepnienie sceny, stołów i ławek.

 Gościom: Panu Staroście Zgorzeleckiemu Arturowi Bielińskiemu, Burmistrzowi M i G 
w Pieńsku Janowi Magda, księżom z dekanatu z ks. Dziekanem Przemysławem.