Start arrow Ogłoszenia parafialne

GOŚCIMY

ODWIEDZINY

Od 9.05.2009:275556
Advertisement
Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj

Image

  ***************************************************************************************

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

29.11.2015 r.

I   NIEDZIELA   ADWENTU

***************************************************************************************

1.      Oto znowu przeżywamy Adwent. Oczekujemy na przyjście Pana. On kiedyś powróci na końcu czasów, ale dzisiaj przybywa do nas w sakramentalnych znakach swej obecności. Jeśli w tej Eucharystii przyjmujemy Go z wiarą, to Jego powtórne przyjście będzie dla nas dniem zbawienia i łaski oraz dniem spełnienia wszystkich Bożych obietnic.

2.      Od jutra o godz. 1700 będziemy odprawiać uroczystą Mszę św. Roratnią o Matce Bożej. Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału, szczególnie Dzieci i Młodzież. Tegoroczne Roraty będziemy przeżywać pod hasłem „ Drzewo życia – chrzest źródłem miłosierdzia”.

3.      W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej I Czwartek, I Piątek i I Sobota  miesiąca. W czwartek modlić się będziemy o powołania kapłańskie, zakonne oraz misyjne. W piątek będzie okazja do spowiedzi podczas porannej Mszy św. oraz po południu od godz. 1600. O 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. W sobotę, na poranną Mszę św. i wspólną modlitwę różańcową zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.

4.      W piątek, 4 grudnia, swoje Święto związane z Beatyfikacją o. Michała, będzie przezywała społeczność szkolna naszego Gimnazjum. O godz. 8.30 zostanie odprawiona Msza św., a o godz. 10.00 w hali sportowej odbędzie się Akademia. Dlatego też do chorych z posługą sakramentalną udamy się w II piątek miesiąca tj. 11 grudnia od godz. 900. Prosimy o zgłaszanie także te osoby, którzy przed  świętami Bożego Narodzenia pragną przyjąć Pana Jezusa w Komunii św.

5.      Sobota - 5 grudnia to bardzo ważny dzień w historii naszej Parafii. W odległym kraju Ameryki Łacińskiej w Peru, nowymi błogosławionymi Kościoła Katolickiego, zostaną ogłoszeni Słudzy Boży, nasi Współbracia o. Michał i o. Zbigniew oraz ks. Alesandro. Pragniemy tu na miejscu łączyć się duchowo szczególnie wobec o. Michała, który pracował w Pieńsku i jest nam bardzo dobrze znany. O godz. 15.00 – będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitewne czuwanie do godz. 16.30, kiedy obejrzymy prezentacje o Męczennikach, a o godz. 17.00 rozpocznie się Uroczysta Msza św. dziękczynna za dar beatyfikacji, po której dokonamy odsłonięcia i poświęcenia Tablicy - Relikwiarza.

6.      W przyszłą niedzielę II Adwentu, po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie. Z racji I niedzieli miesiąca po nabożeństwie dokonamy zmiany Tajemnic żywego Różańca. W tym dniu przypada też św. Mikołaja. Do naszej  świątyni zawita już  w sobotę. Serdecznie zapraszamy dzieci na spotkanie.

7.      Przy wyjściu z kościoła  można nabyć czasopisma religijne: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”. Są też kalendarze na nowy rok.

8.             W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek 30.11 – Święto św. Andrzeja Apostoła
- we czwartek 03.12 – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
- w piątek 04.12 -  wspomnienie św. Barbary, patronki górników i hutników

9.      Na czas Adwentu niech nas Bóg umacnia swym błogosławieństwem, byśmy zawsze byli gotowi na przyjście Chrystusa. Niech Bóg swoją mocą sprawi w nas cud przemiany życia i spełni w nas swoje obietnice. Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Waszym rodzinom życzymy spokojnej niedzieli i owocnych duchowo przeżyć w nowym tygodniu.