Start arrow Ogłoszenia parafialne

GOŚCIMY

Odwiedza nas 1 gość

ODWIEDZINY

Od 9.05.2009:385834
Advertisement
Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj

Image

 

*********************************************************************************

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

26.03.2017 r.

IV   NIEDZIELA   WIELKIEGO  POSTU

*********************************************************************************

1.      Po południu o godz. 1700 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Ofiary złożone na tacę podczas nabożeństwa będą przeznaczone na dekoracje do Bożego Grobu.

2.      Dziś o godz. 1900 zapraszamy do salki parafialnej Rodziców i Chrzestnych na katechezę przedchrzcielną.

3.      W poniedziałek – 27.03. – zapraszamy chętnych do włączenia się w duchową adopcję dziecka poczętego na nabożeństwo o godz. 1715, które przygotuje nas duchowo do podjęcia zobowiązań. Przyrzeczenia duchowej adopcji można będzie złożyć tego samego dnia podczas Mszy św. o godz. 1800. Deklaracje są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do podjęcia tej modlitwy za nienarodzone dzieci. Może to zrobić każda osoba, która każdego dnia przez 9 miesięcy będzie modlić się za dziecko, które znane jest tylko Panu Bogu, aby jego życie zostało uchronione przed zagładą.

4.      W czasie Wielkiego Postu bardzo gorąco zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

Droga Krzyżowa

dla dzieci – piątek, godz. 1630

 

dla dorosłych – piątek, godz. 1715

 

dla młodzieży – piątek, godz. 1900

Gorzkie Żale

niedziela, godz. 1700

 

5.      Można jeszcze podpisać się pod petycją o zmianę nazwy ulicy ze Świerczewskiego na św. Jana Pawła II. Petycja i lista do podpisu wyłożone są pod chórem.

6.      Za tydzień – 2.04 – zapraszamy na tradycyjnie odbywający się w naszej Parafii Gimnazjalny Jarmark Wielkanocny, organizowany przez Gimnazjum im. o. Michała Tomaszka przy naszym kościele.

7.      Drodzy Parafianie! Jak w czasie Adwentu, tak i w czasie Wielkiego Postu, organizujemy pomoc materialną dla naszych potrzebujących Braci i Sióstr. Dlatego zachęcamy was do podzielenia się z nimi produktami spożywczymi, by mogli dobrze przeżyć okres Świąt Wielkanocnych. Prosimy w ich imieniu o takie produkty jak cukier, makaron, ryż, konserwy, kasze; w paczce może też być coś słodkiego. Prosimy o składanie paczek w zakrystii lub klasztorze.

8.      Wychodząc z kościoła, można nabyć prasę katolicką: „Niedzielę” i  „Gościa Niedzielnego”. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy:

·        że pierwszorzędnym celem Kościoła jest walka o zbawienie ludzi, a nie o naprawianie świata

·        że dziennikarze „Gościa” odwiedzili muzułmańską dzielnicę Moleenbek w Brukseli. Szczególnie smutny widok przedstawia opustoszały kościół katolicki, który stoi w centrum dzielnicy;

·        że joga to nie są zajęcia gimnastyczne - ważny tekst, który rozwiewa wątpliwości dotyczące złego wpływu uprawiania jogi.

9.  „Nie tak, jak człowiek widzi, widzi Bóg, bo człowiek widzi to, co dostępne dla oczu, a Pan widzi serce” –Jego wejrzenie niesie błogosławieństwo i umocnienie tego, co najpiękniejsze w człowieku, niech wnosi w Waszą codzienność radość i pokój serc.