Start arrow Ogłoszenia parafialne

GOŚCIMY

ODWIEDZINY

Od 9.05.2009:360120
Advertisement
Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj

Image

**************************************************************************************

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

4.12.2016 r. - II NIEDZIELA ADWENTU

**************************************************************************************

1.       Dziś zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 1730, po nim zmiana tajemnic Żywego Różańca. O godz. 1900 zapraszamy narzeczonych na katechezę przedślubną – jest możliwość dołączenia się do grupy.

2.       Zwyczajem lat ubiegłych, w dzisiejszą II Niedzielę Adwentu, po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3.       Od poniedziałku do piątku zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież do udziału w roratach o godz. 1700.

4.       Dnia 8.12. – w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze św. będziemy odprawiać o godz. 700; 1000; i 1700. Po Mszy św. o godz. 1700, będą rozdawane cudowne medaliki oraz zostaną przyjęte deklaracje od osób które podejmą Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Deklaracje są wyłożone pod chórem. Czwartkową adoracją Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 1000 i zakończymy o godz. 1300, aby chętni mogli przeżyć Godzinę Świętą (1200-1300 – czas Łaski dla całego świata obiecany przez Maryję).

5.       Można jeszcze nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – tylko małe w cenie 6 zł. Są również ostatnie egzemplarze książki o bł. o. Michale Tomaszku.

6.       Wzorem ubiegłych lat w okresie Adwentu pomagamy najsłabszym. Naszą akcją chcemy objąć Seniorów. Polega ona na przygotowaniu paczki ze środkami czystości, higieny osobistej, czy środków piorących. Może dzięki temu Seniorzy będą sobie mogli pozwolić na zakup, za zaoszczędzone pieniądze trochę więcej niż kromki z masłem albo wykup potrzebnych leków, by lepiej przeżyć święta. Hasło tegoroczne to: PROMYK NADZIEI dla SENIORA - bombki na choince są gotowe, przy numerkach znajdują się podpowiedzi K – kobieta M – mężczyzna. Paczki można zostawiać w zakrystii lub w klasztorze.

7.       Wychodząc z kościoła możemy nabyć prasę: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. W „Gościu” m.in.:

·        O podwójnej kradzieży świętego Mikołaja – reportaż z włoskiego miasta Bari, gdzie znajduje się najważniejsze sanktuarium świętego.

·         miał 15 lat, gdy zmarł. Był komputerowym geniuszem i głęboko wierzącym młodzieńcem. Być może zostanie ogłoszony patronem informatyków;

8.       W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii Kościoła:

·                 w środę 7.12. – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;

·                 w czwartek – 8.12. – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

9. Na dzisiejszą niedziele i nowy tydzień, życzymy wszystkim Parafianom i Gościom, radosnego trudu kroczenia ku świętości, za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny - Niepokalanej.