Start arrow Ogłoszenia parafialne

GOŚCIMY

ODWIEDZINY

Od 9.05.2009:180604
Advertisement
Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj
Image

**************************************************************************************

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

17.08.2014 r.

XX  NIEDZIELA   ZWYKŁA
**************************************************************************************

1.       Należymy do Kościoła – powszechnej rodziny zbawionych. Kościół najpełniej objawia się, gdy zgromadzeni na Eucharystii jednym sercem i ustami wyznają wiarę i uwielbiają Boga. I Nasze dzisiejsze zgromadzenia wokół Chrystusa niech uświadomi nam łączność z wszystkimi ludźmi na ziemi, którzy podobnie jak my składają Eucharystię i chwalą Boga za zbawienie całego świata.

2.     Dzisiaj w kaplicy w Bielawie Dolnej, o godz. 1300, zostanie odprawiona Msza św. odpustowa ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbe.  Natomiast  po południu o godz. 1700, serdecznie zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne.

3.     Modlitwę różańcową przed Mszą św. wieczorną prowadzić będą Członkinie VII Róży.

4.     W czwartek, z racji 21 dnia miesiąca, modlić się będziemy o kanonizację współpatrona naszej krakowskiej Prowincji Franciszkanów bł. Jakuba Strzemię.

5.       Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć prasę katolicką: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”.  Zachęcamy też do indywidualnej lektury Pisma Św. – Księgi Życia. Także przy wyjściu zbierać będziemy ofiary do puszek na WSD w Legnicy.

6.     W kalendarzu liturgicznym kościoła obchodzić będziemy:

- w  środę 20.08. – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
- w czwartek 21.08. – wspomnienie św. Piusa X, papieża
- w piątek 22.08. – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej

7.       Niezależnie kim jesteśmy, możemy budować Chrystusowy Kościół i nieść Jego zbawienie ludziom. Aby Bóg umocnił nas w budowaniu Kościoła i wyznawaniu wiary, przyjmijmy Jego pomoc zawartą w błogosławieństwie. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy szczęśliwej niedzieli i dobrego tygodnia.