Start arrow Ogłoszenia parafialne

GOŚCIMY

Odwiedza nas 1 gość

ODWIEDZINY

Od 9.05.2009:314053
Advertisement
Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj

Image

****************************************************************************************

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

01.05.2016 r.

VI  NIEDZIELA   WIELKANOCNA

*******************************************************************

1.      Przyszliśmy do Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego, który obecny w tej Eucharystii obdarza pokojem jakiego świat dać nie może. Z radością więc wysławiajmy Chrystusa i przyzywajmy Jego pomocy, gdyż potrzebny jest nam pokój, który jednoczy, buduje i napełnia nadzieją serca.

2.      Po południu  o godz. 1700 zapraszamy  na nabożeństwo majowe, połączone dzisiaj z procesją eucharystyczną. W dni powszednie majówka będzie o godz. 1730.

3.      Od jutra, w Kalwarii Pacławskiej rozpocznie się druga część Kapituły Prowincjalnej, na której zostaną wybrani nowi przełożeni klasztorów na kolejne czterolecie. W przyszła niedzielę oficjalnie podamy, kto będzie gwardianem i proboszczem w Pieńsku.

4.      W dniu jutrzejszym w naszej Ojczyźnie przypada Dzień Flagi Narodowej.

5.      We  wtorek 03 maja, przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i Święto Konstytucji    3 Maja. W tym dniu Mszy św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 700; 830, 1000, 1130 i 1800. Szczególnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 1000, podczas której wraz z Władzami Miasta i Gminy, modlić się będziemy w intencji naszej ukochanej Ojczyzny. Podczas nabożeństwa majowego odprawimy czwarty dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy.

6.      W środę przypada wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. W intencji naszych Strażaków modlić się będziemy już dzisiaj na Mszy św. o godz. 1800. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7.      W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: I czwartek,  I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.  W piątek będzie możliwość do spowiedzi przed południem podczas Mszy św. oraz po południu od godz. 1700. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież do praktykowania I piątków miesiąca. O godz. 1500 zapraszamy na adorację Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.  Na początku odmówimy  Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Nieszpory. Chorych odwiedzimy od godz. 900. Natomiast w sobotę na Mszę św. o godz. 700 i następnie na modlitwę różańcową zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.

8.      W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ofiary w tym dniu składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

9.      Przypominamy o organizowanych pielgrzymkach: z 13/14 maja do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W dniu 14 maja do Krzeszowa na nocne czuwanie           w Zesłanie Ducha Świętego oraz 21 maja 2016 r. na ogólnopolskie czuwanie do Częstochowy.

10. Wychodząc z kościoła możemy nabyć prasę katolicką: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”.

11. Idziemy obdarowani przez Pana, by nieść pokój światu, pokój naszej Ojczyźnie i pokój do naszych domów. Niech towarzyszy nam błogosławieństwo Boga i wstawiennictwo Matki Najświętszej-Królowej Pokoju, byśmy wiernie wypełniali swe chrześcijańskie powołanie.  Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia.