Start arrow Ogłoszenia parafialne

GOŚCIMY

Odwiedza nas 1 gość

ODWIEDZINY

Od 9.05.2009:407004
Advertisement
Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj

Image

 

****************************************************************************************

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE - 28.05.2017 r.

 

*******************************************************************

1.      Dziś przeżywamy w naszej parafii uroczystość rocznicy I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 1230. Otoczmy Dzieci rocznicowe modlitwą, aby ich przyjaźń z Jezusem pogłębiała się. Dziś można wesprzeć ofiarą do puszki akcję odbudowy szpitala w syryjskim Aleppo. Inną formą wsparcia tego dzieła jest sms na nr 72405 o treści RATUJE. Serdecznie dziękujemy za każdą ofiarę. Dziś o godz. 1900 w salce parafialnej odbędzie się katecheza dla Rodziców i Chrzestnych przed chrztem dziecka. Przypominamy, że udział w niej jest obowiązkowy i warunkuje wpisanie Dziecka i Rodziców do księgi chrztów lub wydanie zaświadczenia dla Chrzestnych.

2.      Zapraszamy na nabożeństwo majowe na godz. 1730. Zakończenie nabożeństw majowych procesją eucharystyczną w środę – 31.05. Nabożeństwa czerwcowe celebrować będziemy bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

3.      W I czwartek miesiąca – 1.06. – wraz ze Wspólnotą Krwi Chrystusa modlić się będziemy o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne oraz misyjne o godz. 1720. W I piątek miesiąca – 2.06. – okazja do spowiedzi podczas porannej Mszy św. oraz po południu od godz. 1630. Do chorych z posługą sakramentalna udamy się od godz. 900. O godz. 1500 wystawienie Najświętszego Sakramentu. W Godzinie Miłosierdzia odmówimy Koronkę, a następnie Nieszpory. Adoracja potrwa do Mszy św. wieczornej. W sobotę na Mszę św. o godz. 700 i na modlitwę różańcową zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.

4.      W sobotę – 3.06. – w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na czuwanie modlitewne od godz. 2100, które zakończymy Mszą św. o północy.

5.      Również w sobotę – 3.06. – w ramach rozpoczynających się Dni Pieńska w godzinach 1000-1500 otwarta będzie Poradnia Ginekologiczno-Położnicza przy ul. Dąbrowskiego 64, w której Pacjentki będą mogły skorzystać z tzw. Szybkiej Cytologii u Położnej. Badanie wykonywane będzie w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Dla Mieszkańców naszego powiatu badania są bezpłatne. Wielospecjalistyczny Szpital SPZOZ w Zgorzelcu zaprasza wszystkie aktywne zawodowo Panie w wieku 25-59 lat do udziału w cytologicznych badaniach przesiewowych. W przypadku wskazań medycznych pacjentki zostaną objęte diagnostyką pogłębioną. Wystarczy zadzwonić i umówić się z położną – nr telefonu: 571 334 644.

6.      Wychodząc z kościoła możemy nabyć prasę: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. W „Gościu” polecamy:

·        Czego mogą nas nauczyć mali mistycy z Fatimy – 10-letnia Hiacynta i 11-letni Franciszek? To niezwykłe, ale Franciszek nie szukał pociechy u Boga, ale swoją modlitwą sam chciał pocieszać Boga.

·        o pewnym przełomie w sprawie Medjugorje. Watykańska komisja teologiczna opowiedziała się właśnie za autentycznością tylko pierwszych objawień.

·        o niewyjaśnionym wybuchu, do jakiego doszło w Siewieromorsku, w którym zniszczony został największy arsenał broni w Związku Radzieckim. Do wybuchu doszło kilka tygodni po tym, jak Jan Paweł II dokonał zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi, prosząc Ją o ocalenie od wojny atomowej.

7.      W najbliższym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii Kościoła:

·        w poniedziałek – 29.05. – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;

·        w środę – 31.05. – święto Nawiedzenia NMP;

·        w czwartek – 1.06. – wspomnienie św. Justyna, Męczennika;

·        w sobotę – 3.06. – wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

8. „A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” – niech Jezusowa obecność w Waszych domach niesie błogosławieństwo i radość.