Start arrow Ogłoszenia parafialne

GOŚCIMY

ODWIEDZINY

Od 9.05.2009:225050
Advertisement
Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj

Image

****************************************************************************************

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

29.03.2015 r.

NIEDZIELA   PALMOWA

****************************************************************************************

1.     Niedziela dzisiejsza zwana Palmową - Męki Pańskiej, jest dniem rozpoczynającym Tydzień, w którym miały miejsce najważniejsze wydarzenia zbawcze. Jezus wjeżdża do Jerozolimy. Tłumy wiwatujące na cześć Chrystusa za kilka dni zawołają o krzyż dla Niego. Wśród tych tłumów jesteśmy i my i idziemy po drodze krzyżowej za Chrystusem  może w postawie Cyrenejczyka, Weroniki, płaczących Niewiast, a może wołających „ukrzyżuj” bo jest nam niewygodny?  

2.     Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Uroczyste poświecenie, połączone z procesyjnym wejściem do kościoła będzie  na Mszy św. dziecięcej. Dlatego dzieci zgromadzą się z palmami na placu przed kościołem. Po Mszy św. zostanie rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą palmę.

3.     Po południu o godz. 1700 serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym - o męce Pana Jezusa.

4.     W dzisiejszą niedzielę przypada także Światowy Dzień Młodzieży. Spotkanie młodzieży z terenu naszej diecezji odbędzie się w Legnicy. Młodzież zgromadzi się przy Katedrze i o godz. 1400,
w Marszu dla Życia i Rodziny, przejdzie do parafii Matki Bożej Królowej Polski. Centralnym wydarzeniem spotkania będzie Msza św. o godz. 1530, której przewodniczył będzie Ks. Bp Zbigniew Kiernikowski.

5.     Jutro tj. 30 marca, po Mszy św. wieczornej zapraszamy rodziców, których dzieci będą ochrzczone w pierwszy i drugi dzień Świąt. Jeśli to możliwe zapraszamy i chrzestnych.

6.     W środę 1 kwietnia przypada X rocznica odejścia do domu Ojca, naszego wielkiego Rodaka, dzisiaj już Świętego Jana Pawła II. O godz. 2130 zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę
i zachęcamy o zapalenie świec w oknach naszych domów o godz. 2137.

7.     W tym tygodniu  kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek. W Wielki Czwartek nie będzie przedpołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu.

8.     W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Bożego Miłosierdzia. O godz. 1500 odprawimy nabożeństwo. W tym dniu dokonamy także zmiany Tajemnic Żywego Różańca. Taca będzie przeznaczona na potrzeby kościoła.

9.      Wychodząc z kościoła, można nabyć prasę katolicką: „Niedzielę” „Gościa Niedzielnego”.  Są także do nabycia świece Caritas w cenie po 5 zł.

10.   Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w uroczystościach Triduum Paschalnego.  

 

Wielki Czwartek: 

Jest to dzień pamiątki ustanowienia przez Pana Jezusa Najświętszego Sakramentu – Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. przed południem, z wyjątkiem Mszy Św. Krzyżma Świętego, którą sprawuje Ksiądz  Biskup wraz z prezbiterami w Katedrze.

·        Spowiedź: od godz. 700 do 830.

 

Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Po zakończeniu Mszy Św. następuje przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „CIEMNICY”. Adoracja w Ciemnicy trwać będzie do godz. 2200. Prosimy, aby Członkowie Wspólnot modlitewnych, włączyli się
w całodzienną adorację Pana Jezusa zarówno w Ciemnicy jak i w Grobie.

***********************************************************************************************************

Wielki Piątek

Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. Liturgia tego dnia skupia się nade wszystko wokół Krzyża Świętego i jego adoracji  z największą miłością i godnością  przez ucałowanie.

·        Spowiedź: od godz. 700 do 830 i od godz. 1700 do 1745.

·        Liturgia Godzin od godz. 830 do 900.

·        Odwiedziny chorych od godz. 1000.

·        Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 630 do 1745

 

Liturgia Wielkiego Piątku:         o godz. 1800. Po zakończeniu Liturgii Wielkiego Piątku, następuje przeniesienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji do „GROBU”.  Adoracja trwać będzie do godz. 2200.

·       Ekumeniczna Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta o godz. 2000.

·      W Wielki Piątek obowiązuje wszystkich katolików post ścisły, co do ilości spożywanego pokarmu i jakości. Nie ma od niego dyspensy.

***********************************************************************************************************

 

Wielka Sobota

W tym dniu adorujemy Pana Jezusa w „GROBIE”. Święcimy także pokarmy na stół wielkanocny. Po zachodzie słońca rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej, aby podkreślić  teologiczny sens w przeżyciu tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa Pana jako Światłości rozjaśniającej ciemności grzechu.

·        Spowiedź: od godz. 700 do 830

·        Liturgia Godzin od godz. 830 do 900.

·  Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 630 do 2045 (z przerwą na posprzątanie kościoła od godz. 1600 do 1830)

·        Poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym od godz. 900 do 1400.

·   Poświęcenie pokarmów na wioskach: w Bielawie Dolnej o godz. 1100 (w kaplicy), w Stojanowie o godz. 1130 (w świetlicy), w Stojanówku o godz. 1200 i w Lasowie   o  godz. 1200 (w świetlicy).

Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 2100.  Składa się z kilku części:
z poświęcenia ognia i przygotowaniem Paschału. Proklamacji Bożego Słowa, Liturgii chrzcielnej z odnowieniem przyrzeczeń Chrztu św.(
prosimy o przyniesienie świec) oraz Liturgii Eucharystycznej, uwieńczonej Procesją Rezurekcyjną, wyrażającą radość ze Zmartwychwstania Pana Jezusa. (Rano nie będzie Procesji Rezurekcyjnej).

**********************************************************************************************************************************************************

 

NIEDZIELA WIELKANOCNA

Msze Św.: 600; 830; 1000; 1115; 1230; 1800;

w Bielawie Dolnej o godz. 1100.

*********************************************************************************************************************************************************

Niech Krzyż Chrystusa będzie wyryty w naszym sercu, abyśmy w tym szczególnie ważnym duchowo Wielkim Tygodniu umieli doświadczyć mądrości ukrytej w nauce Krzyża. W mocy Bożego błogosławieństwa, wszystkim Parafianom i Gościom oraz Waszym rodzinom, życzymy wielu pięknych duchowych owoców na drodze chrześcijańskiego dążenia do świętości.