Start arrow Ogłoszenia parafialne

GOŚCIMY

ODWIEDZINY

Od 9.05.2009:188150
Advertisement
Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj
Image

**************************************************************************************

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

28.09.2014 r.

XXVI NIEDZIELA   ZWYKŁA
**************************************************************************************

1.      Kościół wypełniając wolę Bożą wzywa do nawrócenia i napełnienia nadzieją, że Bóg troszczy się o ludzi, kocha każdego, wszystkich pragnie obdarzyć zbawieniem. Przez tę ofiarę Chrystusa zbliża się do nas zbawienie i staje się ono naszym udziałem. Niech więc nasz udział w niedzielnej Eucharystii będzie wyrazem naszego oczekiwania i pełnym wiary wypełnieniem woli Bożej, by otrzymać przebaczenie, nadzieję i obietnicę zbawienia.

2.      Po południu o godz. 1700 zapraszamy na nabożeństwo Eucharystyczne, a od środy,
1 października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Dla dzieci będą odprawiane od poniedziałku do piątku  o godz. 1630. Dla pozostałych wiernych w tygodniu o godz. 1715.

3.      Jutro na Mszę św. wieczorną i na spotkanie zapraszamy Członków Rady parafialnej.

4.      W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: I czwartek, I piątek i I Sobota miesiąca.
W czwartek, modlić się będziemy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.  W piątek będzie możliwość do spowiedzi przed południem podczas Mszy św. oraz po południu od godz. 1600. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież do praktykowania  I piątków miesiąca. O godz. 1500 zapraszamy na adorację Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Rozpoczniemy modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia i odmówieniem Nieszporów. W tym dniu
w godzinach dopołudniowych odwiedzimy chorych. W sobotę na Mszę św. o godz. 700,
w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi i do wspólnej modlitwy różańcowej zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.

5.      W sobotę 4 października obchodzić będziemy Odpust Parafialny ku czci  św. Franciszka
z Asyżu. W tym dniu Msze św. będą odprawiane o godz. 700; 900; 1100 oraz Suma Odpustowa wieczorem o godz. 1800, której będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi nasz rodak o. Konrad Łaniucha. Po Mszy św. nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i w  procesji przejdziemy wokół kościoła.
Niech nasza świątynia zgromadzi nas wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych.  Również dziewczynki do sypania kwiatów. Prosimy Parafian, aby ten dzień potraktować świątecznie, pomimo że jest to dzień tygodnia. Serdecznie zapraszamy.

6.      Do głębszego duchowego przeżycia Uroczystości odpustowej, przygotujemy się przez odprawienie Triduum.  Podczas Mszy św. wieczornych będą głoszone okolicznościowe kazania, a w dniu 3 października, po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo Transitus – o błogosławionej śmierć św. Franciszka z Asyżu. Pamiętajmy, że w uroczystość patrona parafii możemy uzyskać odpust zupełny – darowania win. W tym celu potrzebny jest jednak stan łaski uświęcający, dlatego zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, szczególnie w I Piątek miesiąca.

7.       Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć prasę katolicką: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. Można też zakupić kalendarze ścienne na rok 2015.

8.      W kalendarzu liturgicznym kościoła obchodzić będziemy:

- w poniedziałek 29.09. – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
- we wtorek 30.09. – wspomnienie św. Hieronima prezbitera, doktora Kościoła
- w środę 01.10. – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
- w czwartek 02.10. – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
- w sobotę 04.10. – Uroczystość św. Franciszka z Asyżu

9.        Bóg obdarza nas swoja łaską, abyśmy wypełnili Jego wolę. Wszystkim Parafianom i Gościom,w przeżywaniu chrześcijańskiego powołania życzymy dużo pokoju i dobra w duchu św. Franciszka.