Start arrow Ogłoszenia parafialne

GOŚCIMY

ODWIEDZINY

Od 9.05.2009:155218
Advertisement
Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj
Image

****************************************************************************************

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

13.04.2014 r.

NIEDZIELA   PALMOWA

****************************************************************************************

1. Przeżywamy Niedzielę Palmową - Męki Pańskiej. Wspominamy radosne wydarzenie wjazdu Chrystusa do Jerozolimy oraz Jego bolesna mękę i śmierć na krzyżu. Dzisiaj do nas przychodzi Pan jako Król i Zbawiciel. Uwielbiajmy Jego imię i prośmy, aby wydarzenie krzyża było dla nas źródłem ocalenia i wiary. Niech misterium tej niedzieli wprowadzi nas w największe tajemnice naszego zbawienia, które zawsze są obecne w sprawowanej Eucharystii i w dorocznych obchodach świątecznych, które stanowią centrum roku liturgicznego.

2. Poświęcenie palm podczas każdej każdej Mszy św. Uroczyste poświecenie, połączone z procesyjnym wejściem do kościoła będzie  na Mszy św. dziecięcej. Dlatego dzieci zgromadzą się z palmami na placu przed kościołem. Po Mszy św. zostanie rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą palmę.

3. Po południu o godz. 1700 serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym - o męce Pana Jezusa. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny. Ofiary złożone na tacę podczas nabożeństwa będą przeznaczone na dekoracje do Bożego Grobu.

4. W dzisiejszą niedzielę przypada także Światowy Dzień Młodzieży. Spotkanie młodzieży z terenu naszej diecezji odbędzie się w Legnicy. Młodzież zgromadzi się przy Katedrze i o godz. 1400, w Marszu dla Życia i Rodziny, przejdzie do parafii Matki Bożej Królowej Polski. Centralnym wydarzeniem spotkania będzie Msza św. o godz. 1530, której przewodniczył będzie Ks. Bp Stefan Cichy, a o godz. 1730 koncert – Wierzymy Miłości.

5. Za złożone dzisiaj ofiary na tace, na modernizację napędów  dzwonów i zegarów, oraz ofiary indywidualne, wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

6. Dzisiaj w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji  o godz. 1600, odbędzie się koncert Orkiestry Kameralnej z Görlitz. Wstęp wolny.

     We wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla rodziców, których dzieci zostaną ochrzczone w Niedzielę Wielkanocną na Mszy św. o godz. 12.30.

7. W tym tygodniu  kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek. W Wielki Czwartek nie będzie przedpołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. W Wielki Czwartek rozpoczniemy obchody Triduum Paschalnego. Szczegółowy opis jest dostępny na stronie internetowej i wywieszony jest w gablocie.

9. Wychodząc z kościoła, można nabyć prasę katolicką: „Niedzielę” „Gościa Niedzielnego”.  Są także do nabycia świece Caritas w cenie po 5 zł. oraz paschaliki po 4 zł.

10. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Niech w tym Tygodniu towarzyszy nam szczególne Boże błogosławieństwo, byśmy wiernie szli za naszym Panem i towarzyszyli Mu w Jego męce i chwale.

Triduum  Paschalne

 

Wielki Czwartek:

Jest to dzień pamiątki ustanowienia przez Pana Jezusa Najświętszego Sakramentu – Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. przed południem, z wyjątkiem Mszy Św. Krzyżma Świętego, którą sprawuje Ksiądz  Biskup wraz z prezbiterami w Katedrze.

·            Spowiedź: od godz. 700 do 830.

 

Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Po zakończeniu Mszy Św. następuje przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „CIEMNICY”. Adoracja w Ciemnicy trwać będzie do godz. 2200. Prosimy, aby Członkowie Wspólnot modlitewnych, włączyli się w całodzienną adorację Pana Jezusa zarówno w Ciemnicy jak i w Grobie. 

 

***********************************************************************************************************

Wielki Piątek

 

Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. Liturgia tego dnia skupia się nade wszystko wokół Krzyża Świętego i jego adoracji  z największą miłością i godnością  przez ucałowanie.

·            Spowiedź: od godz. 700 do 830 i od godz. 1700 do 1745.

·            Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 630 do 1745

 

Liturgia Wielkiego Piątku:         o godz. 1800. Po zakończeniu Liturgii Wielkiego Piątku, następuje przeniesienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji do „GROBU”.  Adoracja trwać będzie do godz. 2200.

·            Ekumeniczna Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta o godz. 2000.

·            W Wielki Piątek obowiązuje wszystkich katolików post ścisły, co do ilości spożywanego pokarmu i jakości. Nie ma od niego dyspensy.

 

***********************************************************************************************************

 

Wielka Sobota

 

W tym dniu adorujemy Pana Jezusa w „GROBIE”. Święcimy także pokarmy na stół wielkanocny. Po zachodzie słońca rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej, aby podkreślić  teologiczny sens w przeżyciu tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa Pana jako Światłości rozjaśniającej ciemności grzechu.

·            Spowiedź: od godz. 700 do 830

·            Adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 630 do 2045 (z przerwą na posprzątanie kościoła od godz. 1600 do 1830)

·            Poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym od godz. 900 do 1400.

·            Poświęcenie pokarmów na wioskach: w Lasowie o godz. 1030 (w świetlicy), w Bielawie Dolnej o godz. 1100 (w kaplicy), w Stojanowie o godz. 1130 (w świetlicy), w Stojanówku o 1200.

Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 2100.  Składa się z kilku części: z poświęcenia ognia i przygotowaniem Paschału. Proklamacji Bożego Słowa, Liturgii chrzcielnej z odnowieniem przyrzeczeń Chrztu św.(prosimy o przyniesienie świec) oraz Liturgii Eucharystycznej, uwieńczonej Procesją Rezurekcyjną, wyrażającą radość ze Zmartwychwstania Pana Jezusa. (Rano nie będzie Procesji Rezurekcyjnej).

  **********************************************************************************************************************************************************

 

NIEDZIELA WIELKANOCNA

Msze Św.: 600; 830; 1000; 1115; 1230; 1800;

w Bielawie Dolnej o godz. 1100.

**********************************************************************************************************************************************************