Start arrow Ogłoszenia parafialne

GOŚCIMY

ODWIEDZINY

Od 9.05.2009:234702
Advertisement
Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj

Image 

**************************************************************************************

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

03.05.2015 r.

V  NIEDZIELA   WIELKANOCNA
**************************************************************************************

1. Jak latorośle nie mogą żyć i owocować bez trwania w winnym krzewie, tak i my nie możemy nic uczynić bez Chrystusa. On sam wie o tym i dlatego gromadzi nas na Eucharystii, aby przez swoje słowo i Komunię świętą udzielać nam ożywczych soków łaski, uzdalniającej do obfitego owocowania, przejawiającego się w miłości wzajemnej i wierności Jego nakazom.

2. Po południu o godz. 1700, serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, szczególnie dzieci
i młodzież, na nabożeństwo majowe. Na zakończenie majówki dokonamy zmiany Tajemnic Różańca Świętego z racji I niedzieli miesiąca. Natomiast w dni powszednie tygodnia zapraszamy na nabożeństwo o godz. 1715.

3. We wtorek odprawimy czwarty dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy.

4. W piątek 8 maja przypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa, Współpatrona Polski.  W tym dniu na Mszę św. wieczorną, a następnie na spotkanie zapraszamy młodzież z I klas ponadgimnazjalnych, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania.

5. Za tydzień w niedzielę 10 maja, w naszej  Parafii, przeżywać będziemy radosne święto Pierwszej Komunii św. Dzieci przyjmą Pana Jezusa do swoich serc podczas Mszy św.
o godz. 1100.
W związku z tym prosimy wszystkich Parafian, którzy bezpośrednio nie są związani rodzinnie z dziećmi pierwszokomunijnymi, aby w przyszłą niedzielę wyjątkowo wybrali sobie inne godziny Mszy świętej, dając przez to możliwość udziału rodzinom
i gościom. Prośbę kierujemy w imieniu rodziców i nas duszpasterzy. W swoich modlitwach pamiętajmy o tych dzieciach, aby łaska daru Eucharystii przynosiła w ich życiu dobre owoce duchowe.

6. W celu przygotowania przebiegu uroczystości pierwszokomunijnych, od wtorku do czwartku
w kościele będą próby liturgiczne dla dzieci: o godz. 1600. Obecność na spotkaniach jest obowiązkowa. Prosimy, aby dzieci przychodziły z opiekunami. Natomiast w piątek 08 maja dzieci przystąpią do Sakramentu Pojednania o godz. 1600.

7. W przyszłą niedzielę, ofiary składane na tace będą przeznaczone na remont organów, natomiast po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek w ramach pomocy ludności Nepalu, która bardzo ucierpiała w wyniku trzęsienia ziemi.  

8. W tym tygodniu będziemy wspominać w liturgii Kościoła:

- w poniedziałek 04.05.  –  wspomnienie św. Floriana
- w środę 06.05.  –  Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba  
- w piątek 08.05. –  Uroczystość św. Stanisława, męczennika, Współpatrona Polski

9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć prasę katolicką: „ Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”.

10. Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą miłość, abyśmy trwając w Chrystusie, Jego mocą przynosili obfity owoc czynów na miarę działającej w nas miłości Bożej. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.