Start arrow Ogłoszenia parafialne

GOŚCIMY

ODWIEDZINY

Od 9.05.2009:245971
Advertisement
Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj

Image 

**************************************************************************************

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

21.06.2015 r.

XII  NIEDZIELA   ZWYKŁA
**************************************************************************************

1.       Gromadzi nas dzisiaj wokół siebie sam Jezus Chrystus, aby nas utwierdzić, że tylko on jest Panem i Królem wszystkiego co żyje i napełnia okrąg ziemi. On ma moc uciszyć nasze niespokojne serca i wzburzone myśli. Bo On wszystko może. Tę prawdę potwierdza dzisiejsza perykopa ewangelijna, w której Jezus uspokaja wzburzone jezioro, a bojaźliwym uczniom wyrzuca brak wiary.

2.       Nabożeństwo czerwcowe w dzisiejszą niedzielę o godz. 1700, w połączeniu z procesją Eucharystyczną. Natomiast w dni tygodnia po Mszy św. wieczornej.

3.       W środę obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Swoje imieniny obchodzi nasz Współbrat o. Jan Grzywna. Polecamy go Waszej pamięci modlitewnej.

4.       W piątek zakończenie roku szkolnego. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 800, aby podziękować za otrzymane łaski i powierzyć się Bożej Opatrzności na czas wakacji.

5.       Podajemy do wiadomości, że od I niedzieli lipca tj. od 5, aż do końca wakacji, nie będzie w naszym  kościele mszy św. o godz. 1230.

6.       „Przyjdź i zobacz” to temat rekolekcji dla tych, którzy chcą rozeznać swoje życiowe powołanie. Zapraszamy młodych, którzy ukończyli 17 rok życia i chcą przyjrzeć się życiu braci. Termin: 29 czerwca - 3 lipca. Miejsce: nasz klasztor w Krakowie. Informujemy również, że przyjmujemy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do naszej franciszkańskiej wspólnoty.

7.       W dniach od 19 do 25 lipca, w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla, odbędzie się 28 Spotkanie Młodych. Temat tegorocznego Spotkania: „Projekt Mesjasz – ZWYCIĘSTWO” jest ściśle związany z wydarzeniami z 9 sierpnia 1991 r., kiedy to w dalekim Peru, zostali zamordowani nasi dwaj współbracia - polscy franciszkanie o. Michał Tomaszek i o. Zbigniew Strzałkowski. Zachęcamy młodzież naszej Parafii do udziału w tym spotkaniu, w bardzo urokliwym zakątku naszego kraju.

8.       W dniach od 29.07. do 07.08.2015 r. trwać będzie XXIII Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się w kancelarii lub zakrystii.

9.       Wychodząc z kościoła możemy nabyć prasę katolicką: „ Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”.

10.  W tym tygodniu będziemy wspominać w liturgii Kościoła:

         - w środę  24.06. – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

11.  Umocnieni przez Chrystusa, idźmy wypełniać Jego słowo i pogłębiać nasza wiarę przez ciągłe jednoczenie się z Nim. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, a Nauczycielom, Młodzieży   i Dzieciom pogodnych i bezpiecznych wakacji.