Start arrow Ogłoszenia parafialne

GOŚCIMY

ODWIEDZINY

Od 9.05.2009:419104
Advertisement
Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj

Image

 

****************************************************************************************

16. NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE - 23.07.2017 r.

 

*******************************************************************

1.      Dziś o godz. 1730 zapraszamy na nabożeństwo. Zgodnie z ubiegłotygodniową zapowiedzią dziś przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na odbudowę katedry w Gorzowie Wielkopolskim. Za okazane wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.

2.      Po każdej Mszy św. dokonamy błogosławieństwa Kierowców i ich pojazdów za przyczyną św. Krzysztofa. Po odmówieniu modlitwy pokropienie pojazdów wodą święconą. Ofiary złożone przy tej okazji będą wsparciem dla organizacji MIVA POLSKA finansującej zakup pojazdów dla Misjonarzy.

3.      We wtorek – 25.07. – w przychodni lekarskiej „Familia” przy ul. Dąbrowskiego 64 w Pieńsku odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania wynosi 55 zł. Bliższe informacje w Przychodni oraz na plakacie w gablocie.

4.      Przypominamy, że w okresie wakacyjnym, nie odprawiamy Mszy św. w niedziele o godz. 1230, a Msza św. niedzielna w Bielawie Dolnej będzie sprawowana w soboty o godz. 1700.

5.      Kancelaria w okresie wakacyjnym jest czynna we wtorki po południu od g. 1600 do 1700 i w soboty od g. 900 do 1030.

6.      W przyszłą niedzielę – 30.07. – na godz. 1900 do salki parafialnej zapraszamy rodziców i rodziców chrzestnych planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka.

7.      Wychodząc z kościoła możemy nabyć prasę: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. W „Gościu” polecamy:

·         O tym, jakie warunki muszą spełniać chleb i wino używane do sprawowania Eucharystii;

·         Tarnowskie Góry znalazły się na światowej liście UNESCO nie tylko dlatego, że mają wyjątkowe zabytki, ale też ludzi, którzy skarby swojego miasta bardzo chcieli pokazać światu;

·         o niezwykłym biskupie prawosławnym, który zmarł w ramionach papieża Jana Pawła I.

8.      W najbliższym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii Kościoła:

·         w poniedziałek – 24.07. – wspomnienie św. Kingi, Dziewicy;

·         we wtorek – 25.07. – święto św. Jakuba, Apostoła – pamiętajmy w modlitwie o Solenizancie, o. Jakubie;

·         w środę – 26.07 – wspomnienie Świętych Rodziców NMP Joachima i Anny;

·         w sobotę – 29.07 – wspomnienie św. Marty.

10.  Niech Boże błogosławieństwo pozwala nam odkrywać w sobie dobro zasiane przez Boga i z Bożą pomocą niech się rozwija i wzrasta. Życzymy wielu łask Bożych i mocy w nadchodzącym tygodniu!