Start arrow Ogłoszenia parafialne

GOŚCIMY

ODWIEDZINY

Od 9.05.2009:332401
Advertisement
Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj

Image

**************************************************************************************

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

24.07.2016 r.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
**************************************************************************************

1.       Dziś z racji jutrzejszego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców po każdej Mszy św. dokonamy błogosławieństwa kierowców i pojazdów. Pokropienie wodą święconą pojazdów mechanicznych przed kościołem i na parkingu. Ofiary złożone przy tej okazji będą wsparciem funduszy na środki transportu dla misjonarzy.

2.      Po południu zapraszamy na nabożeństwo o godz. 1730.

3.     W przyszłą niedzielę – 31.07. – gwardian błogosławionych Męczenników z Peru, o. Jarosław Wysoczański, na każdej Mszy św. wygłosi słowo Boże. Będzie to okazją do przygotowania do 25. rocznicy męczeństwa błogosławionych o. Zbigniewa i o. Michała, która przypadnie 9.08. Po Mszach św. będzie możliwość nabycia broszurki – pamiątki uroczystości beatyfikacyjnych.

4.       Zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej do Częstochowy. Wyjazd dnia 9.08. o godzinie 2200 na wejście pieszej pielgrzymki diecezji legnickiej. Powrót 10.08 w godzinach wieczornych. Kosz 70 zł. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

5.      Firma „OKO-LUX” zaprasza na badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego w dniu 1.08. w Ośrodku Zdrowia „Familia” przy ul. Dąbrowskiego 64 w Pieńsku. Informacje o godzinach badania i sposobie rejestracji wywieszona jest gablocie przed kościołem.

 6.       Organizowana jest pielgrzymka do Krakowa-Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej, Czernej i Wadowic w dniach od 23 do 25 września. Wyjazd w piątek, 23 września o godzinie 2300, powrót w niedzielę, 25 września, wieczorem. Cena 190 zł obejmuje przejazd autokarem, 1 obiadokolację, 1 nocleg, 1 śniadanie i ubezpieczenie. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenia u Pani Poli Pastuszka w sklepie.

7.       Zachęcamy gorąco do poparcia projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Listy i wydruk projektu ustawy są wyłożone w zakrystii. Aby skutecznie wyrazić poparcie trzeba podać imię, nazwisko, adres zamieszkania, nr PESEL i złożyć podpis. Chętni mogą to uczynić do niedzieli, 21.08. 

8.       Wychodząc z kościoła możemy nabyć prasę: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. W „Gościu Niedzielnym” polecamy plakat z papieżem Franciszkiem na pamiątkę jego przyjazdu do Polski na ŚDM.

9.      W tym tygodniu będziemy wspominać w liturgii Kościoła:

 

  • w poniedziałek – 25.07. – święto św. Jakuba Apostoła 
  • we wtorek – 26.07. – wspomnienie Świętych Rodziców NMP Joachima i Anny
  • w piątek – 29.07. – święto św. Marty
  • 10.     Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy obfitego błogosławieństwa z ręki dobrego Ojca, który jest w Niebie.