Start arrow Ogłoszenia parafialne

GOŚCIMY

ODWIEDZINY

Od 9.05.2009:185749
Advertisement
Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj
Image

**************************************************************************************

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

14.09.2014 r.

NIEDZIELA – Święto Podwyższenia Krzyża   ZWYKŁA
**************************************************************************************

1.      Wysławiamy dzisiaj tryumf Krzyża – zwycięski znak Chrystusa, na którym dokonało się dzieło naszego zbawienia. Krzyż jest także znakiem naszej wiary, naszego zjednoczenia
z Chrystusem umarłym i zmartwychwstałym. Jest znakiem nadziei i zwycięstwa.

2.      W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy w naszej Ojczyźnie IV Tydzień Wychowania pod hasłem: „Prawda fundamentem wychowania". W ramach tego tygodnia, od jutra do środy, młodzież naszej Parafii przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania będzie przeżywała Triduum podczas Mszy św. o godz. 1800. Zapraszamy ich z rodzicami: poniedziałek: klasy II Gimnazjum, wtorek: klasy III Gimnazjum, środa: klasy I Szkoły średniej.

3.      Po południu na godz. 1700, serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Krzyża. W tygodniu modlitwę różańcową prowadzić będą Członkinie Wspólnoty Krwi Chrystusa.

4.      W środę, 17 września,  przypada 75-ta rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Pamiętajmy o Bohaterach tamtych lat i bądźmy apostołami pokoju w świecie. Jest to także szczególny dzień dla nas Franciszkanów. W roku 1224, na górze Alwerni Św. Franciszek
z Asyżu, otrzymał znamiona Męki Pańskiej – Święte Stygmaty.

5.      W czwartek 19 września, o godz. 1000 odprawimy dodatkową Mszę św. dla Społeczności Szkoły Podstawowej w Pieńsku z okazji Nowego Roku Szkolnego i święta Patrona Szkoły.

6.      W przyszłą niedziele gościć będziemy w naszej Parafii o. Zbigniewa Świerczka – asystenta od spraw misji, który jak co roku przybliży nam sprawy misji franciszkańskich i po Mszach św. będzie zbierał ofiary na misje. W tym dniu modlić się będziemy o dar kanonizacji bł. Jakuba Strzemię.

7.       Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć prasę katolicką: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. Są także zbierane ofiary do puszek na potrzeby WSD w Legnicy. Za wszelki złożone dziś ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

8.      W kalendarzu liturgicznym kościoła obchodzić będziemy:

- w poniedziałek 15.09. – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej
- we wtorek 16.09. – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana, męczenników
- w środę 17.09. – Święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu
- w czwartek 18.09. – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
- w piątek 19.09. – Święto św. Józefa z Kupertynu
- w sobotę 20.09. – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy, męczenników

9.        Dziękujmy za słowo życia i ofiarę Chrystusa na drzewie Krzyża, przez którą Bóg udziela nam przebaczenia.  Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.