Start arrow Ogłoszenia parafialne

GOŚCIMY

ODWIEDZINY

Od 9.05.2009:326508
Advertisement
Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj

Image

**************************************************************************************

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

26.06.2016 r.

XIII  NIEDZIELA   ZWYKŁA
**************************************************************************************

1.        Zostawiliśmy wszystko, by przyjść na Eucharystię. Niech ta Eucharystia umacnia naszą wiarę, byśmy nie tylko dzisiaj, ale zawsze byli wierni Chrystusowi, który wyswobodził nas ku wolności Dzieci Bożych.

2.        Po południu  o godz. 1730, serdecznie zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe w połączeniu z procesją Eucharystyczną.

3.        W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 1000, nastąpi pożegnanie się z Parafianami o. Marka Kustronia - ustępującego gwardiana i proboszcza. Jego osobę polecamy Waszej modlitewnej pamięci. Nowym gwardianem i proboszczem został o. Marek Daukszewicz.

4.        Od przyszłej niedzieli 3 lipca, aż do końca wakacji, nie będzie w naszym  kościele Mszy św. o godz. 1230.  Nabożeństwo różańcowe za tydzień będzie o godz. 1700, po którym dokonamy zmiany Tajemnic  Żywego Różańca.

5.        W środę 29 czerwca przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, Patronów naszej Diecezji. Zbierane w tym dniu ofiary na tacę będą przeznaczone na Stolicę Piotrową w Rzymie. W tym dniu pamiętajmy w modlitwach o ks. Bp Zbigniewie Kiernikowskim, który będzie świętował swoje 70 urodziny i 45 rocz. święceń kapłańskich.

6.        W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: I piątek i I Sobota miesiąca.  W piątek będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi  podczas porannej Mszy św. oraz po południu od godz. 1700. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież do praktykowania  I piątków miesiąca.O godz. 1500 zapraszamy na adorację Pana Jezusa obecnego  w Najświętszym Sakramencie. Rozpoczniemy modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia i odmówieniem Nieszporów. W I sobotę na Mszę św. poranną i do modlitwy różańcowej zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.

7.        W sobotę 2 lipca, zostaną ukazane Relikwie Ciała Pańskiego przez biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego. Uroczystość rozpocznie się w Katedrze, a następnie w Parafii św. Jacka w Legnicy.

8.        W zakrystii lub kancelarii, młodzież, która przyjęła w tym roku Sakrament Bierzmowania może odebrać pamiątkę potwierdzającą to wydarzenie.

9.        W dniu 10 lipca, Parafia w Czerwonej Wodzie organizuje pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy pod hasłem: „Gdzie chrzest, tam nadzieja”.  Wyjazd 9 lipca o 2400, a powrót w niedzielę ok. 2000. Koszt 70 zł.  Telefon kontaktowy wywieszony jest w gablocie.

10.   Wychodząc z kościoła możemy nabyć prasę katolicką: „ Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”.

11.   W tym tygodniu będziemy wspominać w liturgii Kościoła:

       - we wtorek 28.06. –  wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
       - w środę 29.06. –  Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

12.   Kończymy św. Eucharystię jako zadanie, które daje nam Bóg. To On sam nas wezwał do świętej służby powszechnego kapłaństwa, to On nas posyła i błogosławi, byśmy byli świadkami i głosicielami wolności w Chrystusie. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, a Dzieciom, Młodzieży i Nauczycielom oraz udającym się na wakacje, życzymy dużo słońca i ubogacających przeżyć w spotkaniach z innymi ludźmi  i w  doświadczeniu piękna przyrody.