Start arrow Ogłoszenia parafialne

GOŚCIMY

ODWIEDZINY

Od 9.05.2009:199529
Advertisement
Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj

Image 

**************************************************************************************

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

23.11.2014 r.

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
**************************************************************************************

 1. Nasz Pan Jezus Chrystus zakrólował z krzyża jako jedyny władca, który bierze na siebie grzechy swych poddanych. Uwielbiajmy naszego Króla i przyjmijmy Jego władzę, bo Jego panowanie nigdy nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie. Przyjmijmy naszego Króla z wiarą i miłością, wysławiając Boga za wieczne królestwo przygotowane dla nas od założenia świata. Szczególnie skłania nas ku temu dzisiejszy dzień, który kończy obchodzony w kościele rok duszpasterski pod hasłem: „Wierzę w Syna Bożego”.                             

 2. W dniu dzisiejszym podczas Mszy św. o godz.  1115 dokonamy poświecenia Opłatków, które od soboty będą roznoszone do Waszych rodzin przez Osoby posiadające upoważnione od Ojca Proboszcza. Pragniemy też, aby w geście przyjęcia opłatków, towarzyszyła całej naszej Wspólnocie Parafialnej świadomość jedności wokół tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. Ofiary z opłatków, pragniemy przeznaczyć na zmianę pokrycia dachu na klasztorze.

 3. Dzisiaj o godz. 1700, serdecznie zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe. Nabożeństwo wypominkowe w tygodniu odprawiamy o godz. 1730.

 4. We środę o. Leonard obchodzi swoje imieniny. W intencji Solenizanta będziemy się modlić podczas porannej i wieczornej Mszy św. 

 5. W sobotę 29 listopada, w Zakonie Franciszkańskim przypada Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego. W tym dniu rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP., którą odprawiać będziemy podczas Mszy św. wieczornych. Wygłoszone zostaną także okolicznościowe kazania, których celem będzie przygotowanie nas na przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia.

 6. W przyszłą niedzielę 30 listopada, rozpoczniemy Adwent, który wprowadza nas w nowy Rok Liturgiczny Kościoła. Z woli papieża Franciszka, będzie on szczególnie podkreślał rolę życia konsekrowanego w Kościele.

 7. Już dzisiaj zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Mszy św. „Roratniej”, którą sprawować będziemy od 01 grudnia o godz. 1700. Zapraszamy szczególnie  dzieci z lampionami.  

 8. W grudniu i styczniu, Msze św. wieczorne w ciągu tygodnia, będziemy odprawiać o godz. 1700.

 9. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć prasę katolicką: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”.

10. W kalendarzu liturgicznym Kościoła obchodzić będziemy:

- w poniedziałek 24.11 – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy
- w środę  26.11 – wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera
- w czwartek 27.11 – wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fassaniego, zakonnika
- w
piątek 28.11.  –  wspomnienie św. Jakuba z Marchii, prezbitera
- w sobotę 29.11. – Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego

11. Dziękujemy Panu Bogu, że należymy do Królestwa Chrystusowego. Świadomi tej prawdy idźmy z błogosławieństwem Bożym, by je budować w codzienności przez czynną miłość Boga, szczególnie w ludziach potrzebujących pomocy. Wszystkim Parafianom i Gościom oraz Waszym Rodzinom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.