Start arrow Ogłoszenia parafialne

GOŚCIMY

Odwiedza nas 1 gość

ODWIEDZINY

Od 9.05.2009:218526
Advertisement
Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj

Image 

*********************************************************************************

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

01.03.2015 r.

II   NIEDZIELA   WIELKIEGO  POSTU

*********************************************************************************

 1. W dzisiejszą II niedzielę Wielki Postu, przychodzimy do świątyni, aby słuchać słowa, objawiającego umiłowanego Syna Bożego. Słowo to domaga się naszej odpowiedzi, abyśmy
 w naszym życiu byli także posłuszni woli Ojca, na wzór Jego Syna, który poniósł za nas śmierć, zmartwychwstał i przyczynia się za nami.

 2. Po południu o godz. 1700 serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym - o męce Pana Jezusa. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ofiary złożone na tacę podczas nabożeństwa będą przeznaczone na dekoracje do Bożego Grobu. Po nabożeństwie dokonamy zmiany Tajemnic Żywego Różańca.

 3. W dzisiejszą niedzielę, II Wielkiego Postu, po Mszy św., będą zbierane ofiary do puszek, jako wsparcie okazane Kościołowi w Afryce przez Kościół w Polsce.

 4. W środę 4 marca, obchodzić będziemy święto św. Kazimierza, Królewicza.

 5. W czwartek 5 marca rozpoczniemy nowennę dziewięciu  miesięcy przed beatyfikacją Sług Bożych o. Michała i o. Zbigniewa. W tym dniu zainteresowane osoby zapraszamy także na kurs przedmałżeński, który rozpocznie się Mszą św. o godz. 1900.

 6. W czasie Wielkiego Postu bardzo gorąco zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

Droga Krzyżowa                        -          w piątek
dla dzieci – o godz. 16.30;    dla dorosłych – o godz. 17.15;    dla młodzieży – o godz. 19.00
Gorzkie Żale         -      w niedzielę  o godz. 17.00

 7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej I Czwartek i  I Piątek i I Sobota miesiąca.
W czwartek modlić się będziemy o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne oraz misyjne.  W piątek będzie okazja do spowiedzi podczas porannej Mszy św. oraz po południu od godz. 1600. Do chorych z posługą sakramentalna udamy się w piątek od godz. 900. O godz. 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. W Godzinie Miłosierdzia odmówimy Koronkę,
a następnie Nieszpory. Adoracja potrwa do 1630. W sobotę na Mszę św. o godz. 700 i na modlitwę różańcową zaprasza Rycerstwo Niepokalanej.

 8. Wszystkich Parafian zachęcamy i zapraszamy do uczestnictwa w tegorocznych rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się w naszej Parafii od przyszłej niedzieli 8 marca i potrwają do środy 11 marca. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną także nasze duchowe przygotowanie do przeżycia Misji Świętych, które są zaplanowane na przełomie września i października br. oraz bardzo ważnego wydarzenia - beatyfikacji Sług Bożych o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego, wyznaczonej na dzień 5 grudnia br. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie i jest dostępny na stronie internetowej Parafii. Rekolekcje wygłosi o. Paweł Tarnowski z Zakonu Braci Mniejszych. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na potrzeby naszej świątyni.

 9. Wychodząc z kościoła, można nabyć prasę katolicką: „Niedziele” i  „Gościa Niedzielnego”.

 

10. Bóg przypomniał nam dzisiaj konieczność słuchania Jego Syna. Idźmy więc wypełniać wolę Bożą w każdym dniu naszego życia. W tym radosnym, choć nie łatwym zadaniu niech nas umocni błogosławieństwo Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy dobrej niedzieli i spokojnego tygodnia w mocy Chrystusa Pana, który jest z nami na drogach naszego życia.