Start arrow Ogłoszenia parafialne

GOŚCIMY

ODWIEDZINY

Od 9.05.2009:182928
Advertisement
Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj
Image
 **************************************************************************************

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

31.08.2014 r.

XXII NIEDZIELA   ZWYKŁA
**************************************************************************************

1.            Zgromadziliśmy się aby sławić zwycięstwo Chrystusa, aby uczestniczyć w Jego krzyżu, przez który przychodzi życie i zbawienie. Dla chrześcijanina nie ma innej drogi, jak iść za Chrystusem, który nas zbawił przez swe uniżenie, śmierć i zmartwychwstanie. Nasza obecność na tej Eucharystii ma być wyrazem, że idziemy za Chrystusem i chcemy uczestniczyć w Jego zwycięstwie.

2.            Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do nawiedzania naszego kościoła przez dni peregrynacji obrazu św. Józefa Opiekuna, aby wypraszać potrzebne łaski dla całych rodzin, Wspólnoty parafialnej. Już dzisiaj o godz. 1330 rozpoczniemy czuwanie, a o godz. 1730 odprawimy nabożeństwo nieszporów. Więcej informacji jest na wydrukowanym programie. Przy okazji peregrynacji można zakupić modlitewnik w cenie 5 zł. Oraz obrazy z wizerunkiem św. Józefa w cenie; duży 12 zł. a mały w cenie 6 zł.    

3.            W dniu jutrzejszym przypada 75 rocznica wybuchu II Wojny Światowej, która pochłonęła kilka milionów istnień ludzkich i stała się przyczyną olbrzymich cierpień ludzkich. Pamiętając
 o tych, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny,  zapraszamy jutro na cmentarz o godz. 1200, do wspólnej modlitwy za Poległych  oraz  o potrzebny pokój dla świata.

4.            Także jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny, dlatego też serdecznie zapraszamy dzieci
i młodzież wraz z rodzicami oraz nauczycieli do udziału we Mszy św. o godz. 800.

5.            Od przyszłej niedzieli przywracamy Mszę św. o godz. 1230, na którą zapraszamy szczególnie dzieci klas III i ich rodziców. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w celu omówienia przygotowania do I Komunii św.  Z racji, że jest to  pierwsza niedziela miesiąca, po nabożeństwie popołudniowym dokonamy zmiany Tajemnic Żywego Różańca.

6.            W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy o dobre i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek okazja do spowiedzi rano podczas Mszy św. oraz po południu od godz.1700. W tym dniu, od godz. 900 udamy się z posługa do chorych na terenie Parafii. Prosimy o zgłoszenie nowych adresów. Natomiast o godz. 1500 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Nieszpory  i adoracja Pana Jezusa do wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

7.            Od tego tygodnia powracamy do wyznaczonych dni i godzin funkcjonowania kancelarii parafialnej: we wtorki od godz. 1000 do 1100 i od 1600 do 1700 oraz w sobotę od godz. 900 do 1000.

8.            W tygodniu modlitwę różańcową, prowadzić będą Członkinie IX Róży.

9.            Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć prasę katolicką: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”.

10.            W kalendarzu liturgicznym kościoła obchodzić będziemy:

- w poniedziałek  01.09. – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy
- w środę 03.09. – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

11.              Niech błogosławieństwo Boga Trójjedynego umacnia nas w pokorze, bo ona jest prawdziwą wielkością człowieka. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli oraz wszelkich potrzebnych łask Bożych w nowym tygodniu. A dzieciom, młodzieży, nauczycielom i katechetom rozpoczynającym nowy rok szkolny, życzymy  światła Ducha Świętego i twórczego zapału.