Start arrow Ogłoszenia parafialne

GOŚCIMY

ODWIEDZINY

Od 9.05.2009:292980
Advertisement
Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj

Image

***************************************************************************************

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

07.02.2016 r.

V NIEDZIELA  ZWYKŁA

***************************************************************************************

1.     Bóg powoływał proroków, aby objawiali zamysły Pana i wzywali do wiary. Chrystus powoływał Apostołów, aby byli rybakami ludzi. Pan i nas powołuje, byśmy głosili Jego dzieła, byśmy składali świętą Eucharystię, przez którą Chrystus dalej zbawia i przebacza.

2.     Po południu o godz. 1700, serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, po którym dokonamy zmiany Tajemnic Żywego Różańca.

3.     W najbliższą noc 8 lutego o godz. 3:00  jesteśmy zaproszeni, aby wstać i ODMÓWIĆ KORONKĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO za ofiary handlu ludźmi i sprawców ich cierpienia. To inicjatywa międzyzakonna i międzynarodowa - skierowana do wszystkich ludzi dobrej woli. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę chętnych braci i członków wszystkich wspólnot franciszkańskich oraz znajomych i przyjaciół, gromadzącym się w związanym z franciszkańskim duszpasterstwem grupach i wspólnotach.

4.     W przyszłą niedziele, ofiary składane na tacę, będą w całości przeznaczone na prowadzoną renowację empory w kościele. Przepraszamy za utrudnienia, które potrwają ok 6 tygodni.

5.     Od środy 10 lutego rozpoczniemy liturgiczny okres Wielkiego Postu. Zapraszamy do udziału w liturgii  posypania głów popiołem podczas Mszy św., które będziemy odprawiać o godz. 700, 1000, dla dzieci i młodzieży o 1630 oraz o godz. 1800. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych, którym to prawem KPK są zobowiązani wszyscy po 14 roku życia, oraz post ścisły (tj. jeden posiłek do syta  i dwa mniejsze), który dotyczy osób pełnoletnich do rozpoczęcia 60 roku życia.

6.     W czwartek 11 lutego przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – patronalne święto chorych i Apostolstwa Chorych. O godz. 1000 odprawimy dodatkową Mszę św. dla Osób chorych w naszej Parafii z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia. Wcześniej będzie okazja do spowiedzi. Bardzo ważne jest to, aby przyjmujący Święty Olej namaszczenia byli w stanie łaski uświęcającej. Zwracamy się z prośbą do rodzin lub sąsiadów o udzielenie pomocy w dotarciu Osobom chorym do kościoła oraz o przygotowanie karteczek zawierających imię i nazwisko oraz adres zamieszkania.

7.     W czasie Wielkiego Postu bardzo gorąco zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

 Droga Krzyżowa

dla dorosłych – w piątek o godz. 17.15
dla dzieci – w piątek o godz. 16.30          dla młodzieży – w piątek o godz. 19.00

Gorzkie Żale         -      w niedzielę  o godz. 17.00

8.           W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

- w czwartek 11.02.  –  wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes
- w niedzielę  14.02. –   Święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, Patronów Europy

9.     Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

 

10.           Bóg nas powołał i wysyła nas do dawania świadectwa o Jego miłości. Niech w tym dziele wspiera nas moc Jego Błogosławieństwa. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli oraz bogatego w radość wiary tygodnia.