Start arrow Ogłoszenia parafialne

GOŚCIMY

ODWIEDZINY

Od 9.05.2009:318850
Advertisement
Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj

Image

**************************************************************************************

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

22.05.2016 r.

NIEDZIELA   NAJŚWIETSZEJ  TRÓJCY 
**************************************************************************************

1.        Chrystus objawił nam tajemnicę Boga. To On ukazuje Ojcu, który wszystko stworzył, to On posyła Ducha Świętego. Wysławiajmy więc Trójjedynego Boga, w którego życie zostaliśmy włączeni od chwili chrztu świętego. Niech ta liturgia będzie dla nas miejscem gdzie w szczególny sposób działa Bóg, objawiając miłość, przebaczając i umacniając w dobru.

2.        Nabożeństwa majowe dzisiaj o godz. 1700, połączone z procesją Eucharystyczną.
W powszednie dni tygodnia nabożeństwo odprawiamy o godz. 1730.

3.        We wtorek odprawimy siódmy dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy.

4.      W czwartek 26 maja obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 1115, podczas której dzieci z klas IV przeżywać będą rocznicę I Komunii św.,  wyruszmy z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Ołtarze będą ustawione w tradycyjnych miejscach: na deptaku, na ul. o. Michałka Tomaszka i na ul. VIII Dywizji Wojska Polskiego i koło kościoła. Prosimy bardzo o udział i czynne zaangażowanie się Parafian do niesienia sztandarów, feretronów i baldachimu. Zapraszamy dzieci komunijne, dzieci do niesienia poduszek i sypania kwiatów. Prosimy też o udekorowanie okien mieszkań. Zapraszamy także do udziału w Procesji Eucharystycznej w okresie oktawy Bożego Ciała, połączonej z nabożeństwem majowym.
W tym dniu w sposób szczególny modlić się będziemy także o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla wszystkich Mam z okazji Dnia Matki.

5.      Próba sypania kwiatów dla dziewczynek, odbędzie się w środę 25 maja o godz. 1700. Prosimy także o przynoszenie kwiatów i pozostawiania ich w przedsionku kościoła.

6.      W sobotę 28 maja, w naszej franciszkańskiej Bazylice w Krakowie, odbędą się święcenia kapłańskie trzech naszych Współbraci. Polecamy ich Waszej pamięci modlitewnej.

7.      Wychodząc z kościoła możemy nabyć prasę katolicką: „ Niedzielę” i „Gościa       Niedzielnego”.

8.        W tym tygodniu będziemy wspominać w liturgii Kościoła:

       - w poniedziałek  23.05. – Święto poświecenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu
       - we wtorek  24.05. – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
       - w czwartek  26.05. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

 

9.        Przyjmijmy błogosławieństwo Trójjedynego Boga, który napełnia nas Swoją mądrością, miłością i wiarą. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz udanego tygodnia.