Start arrow Ogłoszenia parafialne

GOŚCIMY

Odwiedza nas 1 gość

ODWIEDZINY

Od 9.05.2009:251980
Advertisement
Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj

Image

**************************************************************************************

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

02.08.2015 r.

XVIII NIEDZIELA   ZWYKŁA
**************************************************************************************

 1. Gromadzimy się na Mszy św., by uświadomić sobie, że „nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”. Jako ludzie wiary zdajemy sobie sprawę, że obok chleba powszedniego posilającego nasze zmęczone pracą ciała, potrzeba nam pokarmu nadprzyrodzonego, posilającego naszego ducha. Dlatego przychodzimy do Chrystusa, by u Niego posilać się Jego pokarmem, by nabierać zapału do dalszej wędrówki na drodze do zbawienia.

 2. Dzisiaj o godz. 1700, serdecznie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Z racji miesiąca trzeźwości modlić się będziemy o trzeźwość w naszych rodzinach i całej Ojczyźnie. Po nabożeństwie dokonamy zmiany Tajemnic Żywego Różańca.

 3. Modlitwę różańcową przed Mszą św. wieczorną prowadzić będą Członkinie V Róży.

 4. W czwartek, 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. odprawiać będziemy o godz. 700 i 1800. W tym dniu zostanie zaprzysiężony nowy prezydent Rzeczypospolitej pan Andrzej Duda, którego osobę i służbę Polsce, powierzamy waszej pamięci modlitewnej.

 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. W czwartek modlić się będziemy o dobre i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek okazja do spowiedzi podczas porannej Mszy św. i po południu od godz. 1700. W tym dniu zapraszamy do adoracji Pana Jezusa od godz. 1500.

 6. W przyszłą niedzielę, 9 sierpnia przypada 24 rocznica męczeńskiej śmierci Sług Bożych
o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, zamordowanych w Peru. Ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone na remont organów.

 7. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć prasę katolicką: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy też do indywidualnej lektury Pisma Św. – Księgi Życia.

 8. Przestrzegamy naszych starszych i samotnych parafian przed działającymi oszustami, którzy wyłudzają pieniądze na tak zwanego „Wnuczka”.  Telefonując powiadamiają
o rzekomych kłopotach bliskich osób i konieczności przekazania pieniędzy, po które ktoś się zgłosi. Najlepiej po takim telefonie skontaktować się z kimś z rodziny, a także zadzwonić na policję.

 9. W tym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym kościoła będziemy obchodzić:

- we wtorek 04.08. – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
- w czwartek 06.08. – Święto Przemienienia Pańskiego
-
w sobotę 08.08. – Święto św. Dominika, prezbitera i założyciela Zakonu

10. Wszystkim Parafianom i Gościom oraz wypoczywającym na wakacjach, życzymy      udanej niedzieli i dobrego tygodnia.