Start arrow Ogłoszenia parafialne

GOŚCIMY

ODWIEDZINY

Od 9.05.2009:203406
Advertisement
Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj

Image 

***************************************************************************************

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

21.12.2014 r.

IV   NIEDZIELA   ADWENTU

***************************************************************************************

 1. Zgromadzeni we wspólnocie oczekujących na narodzenie Zbawiciela poprzez Eucharystię stajemy się uczestnikami Bożych obietnic: szczególnego błogosławieństwa i dóbr duchowych przyobiecanych Dawidowi. Obyśmy na wzór Maryi, pokornej Służebnicy Pańskiej, byli zdolni przyjąć do naszych serc Jezusa, Syna Najwyższego.

 2. Po południu o godz. 1700 zapraszamy na nabożeństwo. Za złożone dzisiaj ofiary na ogrzewanie kościoła, składamy wszystkim Ofiarodawcom serdeczne słowa podziękowania.

 3. We wtorek zakończymy Msze św. Roratnie. Pragniemy podziękować wszystkim dzieciom i młodzieży za liczną obecność, Rodzicom i Dziadkom, którzy przychodzili z dziećmi. Dziękujemy pani katechetce Danucie i młodzieżowej grupie animacyjnej za zaangażowanie.

 4. Wszystkim Parafianom, którzy skorzystali w środę ze spowiedzi przedświątecznej, wyrażamy słowa podziękowania. Spowiedź będzie do wtorku podczas Mszy św. oraz w środę od 730 do 900.

 5. W środę dzień Wigilii. Msza św. będzie tylko rano o godz. 700. Wieczorem w gronie rodzinnym zasiądziemy do stołu wigilijnego, aby dzielić się radością, że Bóg zamieszkał między nami. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu, czyli wstrzemięźliwości od potraw mięsnych. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy wspólną modlitwą i odczytaniem fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Dzieląc się opłatkiem i składając sobie życzenia w klimacie kolęd, pamiętajmy o ubogich.

 6. Uroczystą Pasterkę w kościele parafialnym odprawimy o godz. 2400, a w Bielawie Dolnej
o godz. 2200. Serdecznie i gorąco zapraszamy. Ofiary złożone w czasie Pasterki będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia.

 7. W Uroczystość Bożego Narodzenia, jak również w drugi dzień Świąt, w Święto św. Szczepana, Msze św. będziemy odprawiać według porządku niedzielnego. W drugi dzień Świąt na Mszy św. o godz. 1230, przez sakrament Chrztu św., sześcioro dzieci zostanie włączone do Wspólnoty Kościoła.  W drugi dzień Świąt, w Święto św. Szczepana, naszymi modlitwami i ofiarami na tacę, wspierać będziemy Katolicki Uniwersytet w Lublinie.

 8. W sobotę 27 grudnia przypada Święto św. Jana Apostoła. Poświęcenie wina będzie po Mszy św. rano i wieczorem. A w przyszłą niedzielę, Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

 9. Wizytę kolędową w naszej Parafii rozpoczniemy jeszcze w Starym Roku 2014. Najpierw w poniedziałek 29 grudnia udamy się z wizytą do Bielawy Dolnej, Stojanowa i Stojanówka, a we wtorek 30 grudnia do Lasowa. Początek kolędy od godz. 1000. Pozostały plan kolędy zostanie przedstawiony za tydzień.

10. Wyrażamy ogromną wdzięczność wszystkim Darczyńcom, którzy włączyli się w akcję charytatywną „Adwentowa Choinka Pomocy”. Ku wielkiej radości 17 rodzin zostało obdarowane na czas świąt.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć czasopisma religijne: „Niedziela” „Gość Niedzielny”,
w którym jest artykuł o uczestnictwie dzieci z Pieńska w Roratach. U pana Kościelnego można także nabyć opłatki oraz kalendarze na 2015 r.

12. Przepełnieni wdzięcznością za obietnicę przyjścia Jezusa, Syna Bożego i za dar Maryi pokorną Służebnicę Pańską, poprzez którą Bóg wypełnił tę obietnice, przeżyjmy dzisiejszy dzień niedzielny oraz nadchodzące dni tygodnia w radości i pokoju, że Bóg jest między nami. Na czas wyjątkowych chwil rodzinnych przy stole wigilijnym i przeżywaniu Tajemnicy Wcielenia, niech Wam wszystkim i Waszym bliskim towarzyszy Boże błogosławieństwo.