Start arrow Ogłoszenia parafialne

GOŚCIMY

ODWIEDZINY

Od 9.05.2009:157422
Advertisement
Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj

Image

****************************************************************************************

UROCZYSTOŚĆ  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

20.04.2014 r.

       *********************************************************************** 

1. Dzień tryumfu i zwycięstwa. Największe nasze święto! Chrystus żyje! Chrystus pokonał śmierć i żyje w chwale nieba! Chrystus zmartwychwstał i żyje w Kościele! Chrystus pokonał śmierć i żyje w naszych sercach! Niech ten dzień opromienia nas radością! Niech ta ofiara, pamiątka zmartwychwstania, zawsze nam przypomina, że nasza wiara nie jest daremna, bo życie zwyciężyło śmierć!

2. Dziś i jutro porządek Mszy św. będzie niedzielny. Po południu nie będzie nabożeństwa.  Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1230, odbędzie się chrzest dzieci.

3. Dziękując Panu Bogu za dar zbawienia i za święte dni Triduum Paschalnego. Za duchowy klimat,  którego możemy doświadczać przez wystrój kościoła i oprawę liturgiczną pragniemy też podziękować ludziom: szczególne słowa podziękowania kieruje do wszystkich Darczyńców, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i do Ciemnicy. Pragniemy podziękować wszystkim Osobom, które przyczyniły się do powstania Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Paniom, które troszczą się o ołtarze, które ułożyły bukiety i które sprzątają kościół. Panu kościelnemu Michałowi za wszelką pracę, panom Jerzemu i Ryszardowi -  organistom za oprawę muzyczną, Paniom za stworzenie chóru i piękne śpiewy. Ministrantom za oprawę liturgiczną. Młodzieży za czynny udział w przygotowaniu czytań i wykonanie śpiewów. Dziękujemy Strażakom za niesienie Krzyża, Policji za troskę o nasze bezpieczeństwo podczas Drogi Krzyżowej oraz wszystkim Osobom, które w jakikolwiek sposób dołożyły swoją cegiełkę w zakresie organizacyjnym i przebiegu nabożeństw.
              Słowa pełne wdzięczności kieruję do Was drodzy Parafianie i Goście za Waszą obecność i świadectwo wiary. Na koniec słowa podziękowania kieruję do moich Współbraci prezbiterów, za posługę w konfesjonale, za wszelką wykonaną pracę fizyczną i duszpasterską.
              Słowa wdzięczności kierujemy do Władz Gminy i Starostwa, Dyrekcji Szkół, Przedszkola i Zakładów Pracy, do Osób prywatnych, za pamięć i życzenia świąteczne.

4. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Naszymi modlitwami i ofiarami złożonymi na  tacę, wspierać będziemy Katolicki Uniwersytet Lubelski.

5. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Bożego Miłosierdzia. W tym dniu przeżyjemy także kanonizację dwóch papieży: naszego rodaka bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII. Na uroczystości do Rzymu, z naszej Parafii udaje się delegacja 16 osób. Dla naszej diecezji miejscem świętowania tego wydarzenia będzie Sanktuarium Matki Bożej w Krzeszowie, gdzie do wspólnej modlitwy zaprasza biskup Stefan Cichy. W celu duchowego przygotowania się naszej Parafii zapraszamy już w sobotę 26 kwietnia na czuwanie od 2000 do 2200, a w niedziele na  Nabożeństwo Koronki do Bożego Miłosierdzia  w godzinie Miłosierdzia tj. o  1500. W tym dniu prosimy o przyniesienie świec, albowiem będzie można zabrać do swoich domów płomień Iskry Bożego Miłosierdzia.

6. W piątek 25 kwietnia swoje imieniny obchodzą: o. Prowincjał Jarosław Zachariasz, nasz Proboszcz o. Marek  oraz o. Marek Andrzejewskich. Solenizantów powierzamy waszej pamięci modlitewnej.

7. ALLELUJA. Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Niech ta prawda opromienia te nasze święta i całe nasze życie. Przyjmijcie najlepsze życzenia, by cieszyć się swoją wiarą i świadczyć o zmartwychwstaniu naszego Pana. Wszystkim Wam Parafianom i Gościom, Waszym Rodzinom życzymy błogosławionych Świąt Wielkanocnych.