Start arrow Ogłoszenia parafialne

GOŚCIMY

ODWIEDZINY

Od 9.05.2009:193292
Advertisement
Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Utwórz PDF Drukuj
Image

**************************************************************************************

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

19.10.2014 r.

XXIX NIEDZIELA   ZWYKŁA
**************************************************************************************

1. Kościół ze swej natury jest misyjny: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”. Polecenie to zlecił Kościołowi sam Pan Jezus.  W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy tydzień modlitw
w intencji misji pod hasłem „Z Ewangelią do narodu”. To zadanie spoczywa także na każdym z nas. W przyszłą niedziele na zakończenie Tygodnia Misyjnego, po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na rzecz misji i misjonarzy.

2. W dniu dzisiejszym, 19 października przypada 30 rocznica uprowadzenia i męczeńskiej śmierci kapelana robotników, bł. ks. Jerzego Popiełuszki, orędownika aby zło dobrem zwyciężać.
W modlitwach prośmy Pana Boga o dar jego kanonizacji.
 

3. Po południu o godz. 1700 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. W tygodniu nabożeństwa odprawiamy dla dzieci o godz. 1630, dla pozostałych wiernych w tygodniu o godz. 1715

4. W miniony czwartek, na ławkach w kościele położona została tapicerka, wykonana przez firmę
z Częstochowy. Całkowity koszt wykonania i przywozu wyniósł 4050 zł.

5. W przyszła niedzielę ostatnią miesiąca października, obchodzić będziemy Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. W nocy z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu.

6. Upływający czas zbliża nas do miesiąca listopada, miesiąca pamięci o naszych bliskich zmarłych. Jak co roku, 1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, na cmentarzu zostanie odprawiona Msza św. o godz. 1300. A od 2 listopada rozpoczniemy nabożeństwa wypominkowe. Abyśmy bez trudu mogli odczytywać imiona i nazwiska bliskich Zmarłych, prosimy o czytelne wypełnienie wypominek. Druki są dostępne przy wyjściu z kościoła.

7. Słowami „Bóg zapłać” dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które są przeznaczona na ogrzewanie kościoła oraz za ofiary do puszek w ubiegłą niedzielą na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 992 zł.

8. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć prasę katolicką: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”. Jest też możliwość zakupienia kalendarzy ściennych na nowy rok 2015.

9. W kalendarzu liturgicznym kościoła obchodzić będziemy:

- w poniedziałek 20.10 – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera
- we wtorek  21.10. – Święto bł. Jakuba Strzemię, biskupa
- w środę  22.10. – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
- w czwartek 23.10. – wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera

 

10. Oddajcie Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga. Niech Słowo Boże pomaga nam w codzienności mądrze i odpowiedzialnie wypełniać czas naszego pobytu na ziemi. Na dzisiejszy dzień  niedzielny i na cały nowy tydzień wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pogody ducha i wszelkiego dobra.